Na MedPage Dziś codziennie pojawiają się nowe informacje, ale dotrzymanie im kroku może być wyzwaniem

To oficjalne: każdy hrabstwo w Stanach Zjednoczonych ma plan wymiany na podstawie ustawy o przystępnej cenie. (Dziennik “Wall Street)

Aetna wysłała listy do pacjentów zakażonych wirusem HIV, w których stan ich choroby był widoczny przez okienko koperty. (STAT)

Cynamon nie tylko ładnie pachnie, może być dla Ciebie dobry. (CNN)

Rozpoczęło się dochodzenie w sprawie śmierci 6-letniego chłopca z Pensylwanii, którego temperatura ciała wzrosła do 107 stopni, podczas gdy spędził w szpitalu 10 godzin bez nadzoru pod kocem termicznym. (Fox News)

Urzędnik w Mercy Medical Center w Springfield w stanie Massachusetts wygrał w tym tygodniu kumulację Powerball o wartości 759 milionów dolarów. (New York Post)

Morning Break to codzienny przewodnik po nowościach i ciekawościach w sieci dla pracowników służby zdrowia, opracowany przez społeczność MedPage Today. Masz wskazówkę? Wyślij go do nas: MPT_editorial@everydayhealthinc.com.

,

„Jestem rozczarowany, że niektórzy senatorowie wciąż próbują zepchnąć nas na ścieżkę partyzancką w opiece zdrowotnej”. – Sen. Patty Murray (D-Wash.), Członek rangi Senatu ds. Zdrowia, Edukacji i Pracy, Komitet ds. Emerytur (HELP), powiedział na posiedzeniu komisji w sprawie sposobów ulepszenia ustawy o przystępnej cenie (ACA).

„Nadmierny siedzący tryb życia może być toksycznym, niebezpiecznym zachowaniem i niezależnie od tego, czy dana osoba ćwiczy w danym dniu, nadal musi pamiętać, ile czasu spędza siedzącemu”. – Dr Keith Diaz z Columbia University Medical Center o innym badaniu łączącym siedzenie z ryzykiem śmiertelności.

„Wykrycie zerwanego dalszego ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia może być wskazówką do rozpoznania amyloidozy transtyretynowej typu dzikiego jako przyczyny niewydolności serca”. – Stuart Katz z NYU Langone Health, o nowym badaniu pokazującym, że ta „stosunkowo prosta ocena” może zwiększyć wykrywalność choroby.

„Łatwiejszą częścią dla Demokratów jest więcej pieniędzy. Łatwiejszą częścią dla Republikanów jest większa elastyczność i na odwrót. Musimy więc połączyć te dwie rzeczy razem”. – Sen. Lamar Alexander (R-Tenn.), Na czwartej i ostatniej rozprawie w sprawie stworzenia dwupartyjnej poprawki dla indywidualnego rynku ACA

„Jedną z rzeczy, które być może nie są dobrze doceniane, jest to, że osoby z cukrzycą typu 2 spożywają dużo sztucznie słodzonych napojów. A to źle przekłada się na tę grupę ludzi – mogą oni raczej wyrządzać szkodę ogólnej kontroli poziomu cukru we krwi. niż nie. ” – dr Richard Young z University of Adelaide w Australii o wynikach badań wskazujących, że niekaloryczne sztuczne słodziki mogą negatywnie wpływać na kontrolę glikemii.

„Miliony Amerykanów używają codziennie produktów kosmetycznych, ale uprawnienia regulacyjne FDA w zakresie kosmetyków są żałośnie niewystarczające”. – Rep. Frank Pallone (D-N.J.), W House Energy Spotkanie podkomitetu ds. Zdrowia handlu w sprawie aktualizacji procesu FDA w zakresie zatwierdzania leków dostępnych bez recepty (OTC) i zmian w etykietach OTC.

„Wydaje się, że to sytuacja, w której wszyscy wygrywają, gdy parki w pobliżu są… [czas spędzony na świeżym powietrzu] jest również bardzo dobry dla duchów dzieci. Definicja zdrowia obejmuje szczęście. Dlatego uważam, że bardzo ważne jest przebywanie w środowisku, które jest słonecznie, zielono i ładnie ”. – dr Mina Gaga z Athens Chest Hospital, na temat wyników badań wskazujących, że mieszkanie w pobliżu parku lub innych terenów zielonych wydaje się być korzystne dla miejskich dzieci z ciężką astmą.

„E-papierosy mogą zawierać substancje drażniące dla dróg oddechowych”. – dr med. Constantine Vardavas z Uniwersytetu Krety, udzielił wywiadu na międzynarodowym kongresie European Respiratory Society.

„Mogą być badania po wprowadzeniu leku do obrotu, jeśli i kiedy lek zostanie zatwierdzony przez FDA w przyszłym roku”. – Satish K. Garg, MD z University of Colorado Denver, powiedział na spotkaniu EASD na temat swojego badania inTandem 3 z sotagliflozyną (kombinowanym inhibitorem SGLT1 / 2) jako terapią wspomagającą dla diabetyków typu 1.

NPR) “target =” _ blank “title =” Udostępnij ten artykuł na Facebooku “> NPR) source = MedPage% 20Today “target =” _ blank “title =” udział w linkedin “>

Niedawne badanie opublikowane w Health Psychology wykazało, że nawet myślenie, że jesteś mniej sprawny niż inni, może wystarczyć, aby zwiększyć ryzyko śmierci, donosi NPR.

Analiza danych z National Health Interview Survey i National Health and Nutrition Examination Survey wykazała, że ​​osoby, które czuły, że ćwiczyły mniej niż ich rówieśnicy, były do ​​71% bardziej narażone na śmierć w 21-letnim okresie obserwacji niż osoby, które zgłoszone ćwiczenia.

„To badanie wykazało korelację tylko tych, którzy czuli, że ćwiczyli mniej, z wyższymi wskaźnikami śmiertelności i nie potrafili określić, dlaczego tak jest” – powiedziała Angelina Sutin z Florida State University College of Medicine, która nie brała udziału w badaniu.

Dodała jednak, że „to było naprawdę fajne studium i dodaje element układanki percepcji, nad którą pracujemy”.

Naukowcy zwrócili uwagę na kilka potencjalnych powodów swoich ustaleń, w tym efekt placebo i element demotywujący porównań społecznych.

Ostatnia aktualizacja 20 lipca 2017 NPR) “target =” _ blank “title =” Udostępnij ten artykuł na Facebooku “> NPR) source = MedPage% 20Today “target =” _ blank “title =” udział w linkedin “>

Według badania U.S. News and World Report można by uniknąć więcej niż jednego na cztery zgony związane z operacją z powodu najcięższych wad serca, gdyby procedura była wykonywana w ośrodku o dużej objętości.

Rywaroksaban (Xarelto) otrzymuje priorytetowy przegląd FDA w celu dodatkowego zatwierdzenia dawki 10 mg w nawracającej żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej po co najmniej 6 miesiącach standardowego leczenia przeciwzakrzepowego. (Miesięczne zalecenia dotyczące przepisywania)

Nowy wynik ryzyka oparty na różnych parametrach EKG niezależnie przewidywał nagłą śmierć sercową, szczególnie u pacjentów z prawidłową frakcją wyrzutową lewej komory, donoszą naukowcy w European Heart Journal.

Chodzenie w celach rekreacyjnych lub przemieszczanie się nadal zwiększa częstość występowania wśród kobiet, ale utknęła w martwym punkcie u mężczyzn, donoszą naukowcy w Tygodniowym Raporcie dotyczącym zachorowalności i śmiertelności.

Nowy, pierwotny środek do miopatii mitochondrialnej, elamipretide, nie osiągnął swojego głównego punktu końcowego, jakim było zwiększenie dystansu 6-minutowego marszu w 4-tygodniowym badaniu fazy II, ale wyniki były na tyle dobre, że przechodzi do fazy III, ogłosił twórca Stealth BioTherapuetics.

Nawet w kohorcie pacjentów z rodzinną hipercholesterolemią wykrytą w badaniach kaskadowych, prawie wszyscy leczeni statynami od lat, ryzyko sercowo-naczyniowe było znacznie podwyższone, chociaż nie śmiertelność, donoszą naukowcy w Journal of the American Heart Association.

Również modelowanie na podstawie optymalnych wartości odcięcia dla bezpośredniego transportu do kompleksowego ośrodka udarowego w oparciu o punktację RACE przedszpitalną: tutaj w Stroke.

Afroamerykanie prowadzący zdrowszy tryb życia mieli mniejsze ryzyko nadciśnienia, donoszą naukowcy w Nadciśnienie.

Leki będą musiały zająć się odpowiedzią immunologiczną na miażdżycę, a nie tylko usuwać blaszki, aby naprawdę odwrócić chorobę, sugerowali naukowcy na podstawie wyników badań modelu myszy, które zostały opublikowane w Journal of Clinical Investigation.

Heart Failure Society of America chce wiedzieć, kto był zaangażowany w badania nad niewydolnością serca, przygotowując się do utworzenia Heart Failure Research Network.

W oświadczeniu naukowym American Heart Association wezwało do zwiększenia środków na badania nad chorobami serca.

24-godzinny cykl informacyjny jest równie ważny dla medycyny, jak dla polityki, finansów czy sportu. Na MedPage Dziś codziennie pojawiają się nowe informacje, ale dotrzymanie im kroku może być wyzwaniem. Jako pomoc dla naszych użytkowników i dla odrobiny rozrywki, oto quiz składający się z 10 pytań, oparty na aktualnościach z tego tygodnia. W zeszłym tygodniu MedPage Today informowało o ostatnich spotkaniach medycznych, zaleceniach federalnych i wpływie huraganu Irma na zdrowie. Po rozwiązaniu quizu przewiń okno quizu w dół, aby znaleźć prawidłowe odpowiedzi i wyjaśnienia, a także linki do oryginalnych artykułów.

, , ,

Badacze zidentyfikowali kilka czynników, które mogą poprawić jakość życia związaną ze zdrowiem u starszych pacjentów z rakiem.

Czy podejście oparte na indywidualnym ryzyku jest najlepszym sposobem określenia, kto powinien zostać poddany badaniu przesiewowemu w kierunku raka płuc? Dwie ostatnie analizy doprowadziły do ​​różnych wniosków.

Nowe badanie wykazało, że interwencje edukacyjne poprawiają opiekę nad kością u mężczyzn z rakiem prostaty, którzy otrzymują terapię pozbawienia androgenów.

Badacze zidentyfikowali dwa podtypy raka krtani, które mogą wiązać się z dłuższym przeżyciem.

To cotygodniowe podsumowanie wiadomości jest dostarczane naszym czytelnikom przez naszych partnerów z Cancer Network i OncoTherapy Network, które są częścią UBM Medica. (Wymagana jest bezpłatna rejestracja.)

Ten artykuł jest wynikiem współpracy MedPage Today i:

Nowy zestaw wytycznych dotyczących zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym opublikowany we wtorek przez American Heart Association i American College of Cardiology zawiera zalecenie, aby odejść od twardych celów redukcji cholesterolu LDL.

Zamiast tego, zgodnie z wytycznymi, intensywność leczenia statynami powinna być dostosowana do indywidualnego poziomu ryzyka, mierzonego za pomocą nowych równań.

Oto, jak kardiolodzy i inni lekarze, z którymi skontaktował się MedPage Today, zareagowali na ogólne wytyczne, a konkretnie na zmianę zalecanego podejścia do obniżania poziomu cholesterolu.

Clyde Yancy, MD, Northwestern Memorial Hospital

Wydanie nowych wytycznych dotyczących zapobiegania CVD to niemały problem. To jest duże, to jest właściwe i to jest dobra rzecz. Powinniśmy oczekiwać, że nasze wytyczne dotyczące praktyki klinicznej, zwłaszcza w nowym świecie opieki zdrowotnej, będą jasne, istotne i wykonalne. Oparcie się na dowodach jest koniecznością. Misja zakończona. Mamy teraz wytyczne, które pozwalają na zindywidualizowaną opiekę nad pacjentami zagrożonymi chorobą serca lub z takimi chorobami, że trąbki jako interwencja jest najwyraźniej najskuteczniejsza i które uwzględniają ryzyko udaru w algorytmie leczenia. Ponadto możemy teraz omawiać ryzyko chorób serca w ciągu całego życia – a nasze narzędzie do oceny ryzyka działa u Amerykanów pochodzenia latynoskiego i Afroamerykanów. To są główne kroki naprzód.

JoAnn Manson, MD, DrPH, Brigham and Women’s Hospital

Nowe wytyczne są dużym krokiem naprzód w ulepszaniu ukierunkowania leczenia na pacjentów, którzy mogą odnieść największe korzyści i unikaniu „nadmiernego leczenia” pacjentów, którzy mają najmniejsze szanse na odniesienie lek flebo complex korzyści.

Menu